Sedacja wziewna (gaz rozweselający)

Podtlenek azotu Katowice - weźmy to na wesoło!

Podtlenek, inaczej zwany gazem rozweselającym to mieszanka podtlenku i tlenu, którą podaje się by uspokoić i rozluźnić Małego Pacjenta, który szczególnie na początku może być zestresowany nowym miejscem. Sedacja wziewna podtlenkiem azotu wykazuje również lekkie działanie znieczulające, co pozwala na leczenie mniejszych i średnich ubytków bez dodatkowego znieczulenia miejscowego. Zastosowanie sedacji wziewnej powoduje stan fizycznego odprężenia Sadacja wziewna jest całkowicie bezpieczną metodą.
Sedacja wziewna Katowice - przebieg podania gazu rozweselającego :
Małemu Pacjentowi zakładamy zapachową maseczkę na nos, przez którą spokojnie wdycha mieszaninę podtlenku i tlenu. Dziecko zachowuje pełną świadomość, ale jest odprężone, radosne i jego próg bólu jest znacznie podwyższony. Często w tym czasie Dzieci mają zabawne marzenia senne, związane np. z lataniem. Na sam koniec, po zabiegu podajemy czysty tlen, który ma za zadanie wyeliminowanie podtlenku z organizmu.
W naszym studio używamy wyłącznie certyfikowanych urządzeń do sedacji oraz gazów medycznych z ważnym atestem. Nasza najnowocześniejsza aparatura elektronicznie steruje stężeniem gazu. Zabieg z użyciem sedacji wziewnej jest kontrolowany przez przeszkolonego lekarza. To świetna droga do wzbudzenia zaufania u Małego Pacjenta, który niepotzebnie obawia się wizyty u dentysty. Podtlenek azotu, gaz rozweselający, to doskonała alternatywa dla popularngo rozwiązania jakim jest znieczulenie miejscowe.
Ważne: Niewskazane jest przyjmowanie przez Dziecko pokarmów na 2 godziny przez wizytą, użyciem gazu rozweseającego.

Ostatnia aktualizacja