Korekta wędzidełek

Kiedy defekt zamienia się w problem...

Oferujemy bezbolesne korekty wędzidełek. Zabieg poprzedzony jest podaniem znieczulenia komputerowego.

Podcinanie wędzidełka Katowice

Do korekty przerośniętych wędzidełek wykorzystujemy precyzyjny elektrotom. Jego zastosowanie pozwala uzyskać wysoką dokładność, szybkie gojenie oraz praktycznie bezkrwawy przebieg zabiegu, jakim jest podcięcie wędzidełka. Doświadczony lekarz ocenia wskazania do zabiegu na podstawie wyglądu wędzidełka, miejsca jego przyczepu oraz wieku dziecka. W przypadku podejrzenia problemu z wędziełkiem należy skorzystać z profesjonalnych porad medycznych - porady lekarza.

Przerośnięte wędzidełka mogą powodować powikłania: ortodontyczne, logopedyczne, estetyczne, periodontologiczne. Wędzidełko języka może ograniczać ruchy języka i powodować wady wymowy. Dlatego warto zainteresować się zdrowiem jamy ustnej dziecka i ewentualną koniecznością zabiegu podcięcia wędzidełka. Zapewniamy możliwość korekty wędzidełek podczas płytkiej sedacji anestezjologicznej, bez konieczności zakładania dojścia dożylnego.

Laserowe podcięcie wędzidełka

W jamie ustnej człowieka możemy wyróżnić 2 rodzaje wędzidełek - wędzidełka wargi górnej i dolnej oraz wędzidełko podjęzykowe. Prawidłowe wędzidełko umożliwia swobodny ruch języka, zapewnia prawidłowe ssanie, przeżuwanie i wymowę. Najczęściej występującym problemem u dzieci jest przerost wędzidełka, na to świetnie pomaga zabieg oferowany w naszym gabinecie. Zabieg podcięcia wędzidełka wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Zbyt krótkie wędzidełko powoduje natomiast cofanie się dziąseł i odsłanianie się szyjek zębowych.

Ostatnia aktualizacja