Ortodoncja dziecięca Katowice

Aparat to nie tylko prosty uśmiech. To prawidłowy rozwój i zdrowie zębów!

Leczenie ortodontyczne zębów gwarantuje prawidłowe ułożenie zębów w górnym i dolnym łuku. Idealnie równy uśmiech to najistotniejszy walor, ale nie jedyny. To także ważny, zdrowotny aspekt leczenia stomatologicznego.

Ortodonta dziecięcy Katowice

Nieprawidłowe ułożenie zębów powoduje:
- zaburzenia wyrzynania się zębów
- przeciążenie grup zębowych
- choroby dziąseł
- zniekształcenie rysów twarzy
- problemy ze stawem skroniowo-żuchwowym
- odkładanie kamienia nazębnego
- trudności w higienie
- zaburzenia budowy zębów, wady zgryzu


Dlatego też zachęcamy rodziców, aby jak najszybciej zainteresowali się leczeniem wad zgryzu u swoich dzieci. Aparat ortodontyczny i odpowiedni plan leczenia to skuteczne rozwiązanie na zapobieganie powstawania wad w zgryzu.

Najlepiej wybrać się na konsultację około 6-7 roku życia, a nawet wcześniej, jeżeli wystapiła przedwczesna utrata zębów mlecznych. Odpowiednio wczesna diagnostyka uzębienia i wczesne leczenie wad zgryzu pozwala uniknąć wad uzębienia w wieku dorosłym dotyczących zębów stałych. Na wczesnym etapie leczenia wykorzystujemy aparaty ruchome, które są wyjmowane i zazwyczaj stosowane głównie w nocy. Aparaty ortodontyczne stałe proponujemy dla starszych dzieci. Zarówno jeżeli chodzi o aparaty stałe jak i ruchome, to mali Pacjenci mają możliwość zaprojektowania wzoru aparatu jaki tylko im się zamarzy! :) Zachęcamy do jak najszybszego leczenia ortodontycznego.

W przypadku starszych pacjentów oferujemy możliwość leczenia stałym aparatem metalowym lub kosmetycznym. Zapraszamy na wizyty kontrolne, podczas których wykryjemy nieprawidłowy rozwój zgryzu i zaproponujemy skuteczne leczenie, a także zachęcimy do ograniczenia konkretnych, szkodliwych nawyków, prawidłowej higieny jamy ustnej.


Ostatnia aktualizacja