Wizyta adaptacyjna

Naszym celem jest budowa poczucia bezpieczeństwa u Dziecka już od pierwszej wizyty. Dlatego Kids Smile Studio jest miejscem w całości stworzonym dla dzieci.
Wizyta adaptacyjna tak naprawdę zaczyna się już w domu. Przygotowując Dziecko do wizyty nie należy używać słów takich jak: ból, strach, borowanie, wyrywanie, itp. Najlepiej wybrać porę kiedy Dziecko jest wypoczęte i w dobrym humorze. Podczas pierwszej wizyty Mały Pacjent poznaje gabinet i nasz sympatyczny personel. Często przeprowadzamy zabieg fluoryzacji, który pozostawia pozytywne wspomnienia.
Każdy Pacjent wymaga indywidualnego podejścia, dlatego czasem potrzeba 2 lub 3 wizyt, by zbudować zaufanie. Podczas wizyt adaptacyjnych możemy używać podtlenku, który dodatkowo wprowadza rozluźnienie i wzmacnia pozytywny efekt pierwszego spotkania. Po wizycie Mały Pacjent dostaje nagrodę-upominek.


Prosimy Rodziców, aby nie zwlekać z pierwszą wizytą do momentu kiedy pojawia się ból lub stan zapalny. Taka wizyta w gabinecie w dużej części będzie kojarzyć się negatywnie.

Ostatnia aktualizacja